Віртуальний методичний кабінет Нікопольського центру професійної освіти

Методичний кейс

2019-2020

Щоб щось змінити, створіть нову модель,  яка   зробить існуючу безнадійно застарілою.

Річард Бакмінстер Фуллер

( вивчаємо досвід роботи)

Методичний кабінет — це організаційна форма науково-методичної роботи з педагогічними працівниками. Він забезпечує управління двоєдиним педагогічним процесом, що охоплює діяльність, спрямовану на підвищення педагогічної майстерності викладачів, майстрів виробничого навчання, з одного боку, і якість навчання студентів - з іншого.

Традиційними формами методичної роботи центру є:

• інструктивно-методичні наради;
  • педагогічні ради;
  • семінари-практикуми;
  • методичні виставки; відкриті уроки;
  • індивідуальні методичні консультації;
  • конкурси професійної майстерності;
  • школа молодого майстра виробничого навчання;
  • школа молодого викладача; педагогічні читання.

Використовуються і нетрадиційні форми методичної роботи:
  •  проблемний стіл;
  •  методичний діалог;
  •  ярмарок ідей і знахідок;
  •  клуб творчих педагогів;
  •  науково-практичні конференції.

У системі методичної роботи враховано індивідуальні та колективні форми роботи.

Колективні форми роботи використовуються з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально-виховного процесу, аналізу результатів колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду, науково-технічної та педагогічної інформації. Через такі форми роботи реалізується весь комплекс завдань підвищення кваліфікації, педагогічної майстерності та професійної компетентності кожного інженерно-педагогічного працівника. З метою вдосконалення змісту навчання та виховання, вдосконалення методичної підготовки, готовності педагогічного колективу до розробки й оновлення нововведень, чіткого розподілу функціональних обов’язків між учасниками інноваційних процесів, усі викладачі та майстри виробничого навчання об’єднанні в методичні комісії, які створені за напрямками діяльності.